MFP desky

O MFP deskách podrobněji

Multifunkční panely se vyrábí ve dvou variantách. Kromě desek s rovnou hranou existují také panely s perodrážkou, která usnadňuje jejich spojování do větších celků. Vybrat správné MFP desky je tak poměrně snadné. Stačí se zamyslet nad jejich využitím a zvolit vhodnou tloušťku.

Wodego? Wodego!

Hlavním výrobcem MFP desek na českém trhu je společnost Wodego. Samozřejmostí je odolnost panelů proti vlhkosti, snadné napojování, jednoduché opracování, stabilita, dlouhá životnost nebo možnost vysokého zatížení. Kromě dvou typů multifunkčních panelů (s perodrážkou či rovnou hranou) nabízí Wodego i jiný dřevomateriál.

Víte, že: MFP desky Wodego jsou schváleny dle normy CE EN 13986-P5 pro nosné účely ve vlhkých podmínkách?

WODEGO MFP deska P+D

Kvalitní multifunkční panely s perodrážkou a přírodním vzhledem.

Běžně se tyto desky vyrábí v tloušťkách 12, 15, 18, 22 a 25 mm. WODEGO MFP deska P+D nabízí veškeré výhody typické pro klasické OSB desky – tvarovou stabilitu, vysokou pevnost, snadnou fixaci, zatížitelnost, jednoduchou opracovatelnost a další.

WODEGO MFP deska P+D jsou vhodné jak do běžného, tak vlhkého prostředí. Spojování panelů do větších celků je velmi snadné díky vyfrézovaným drážkám. Broušený a impregnovaný povrch navíc vylepšuje jejich odolnost.

WODEGO MFP deska RH

Osvědčené multifunkční panely s klížením odolným proti vlhkosti.

Ideální materiál na nosné díly dřevostaveb, které vyžadují stabilitu, vysokou pevnost a odolnost. Dále se tyto desky používají na záklopy střech nebo stropů, plovoucí podlahy, bednící díly nebo výrobu obalů. Jejich povrch je broušený a impregnovaný.

Na rozdíl od předchozí varianty mají Wodego MFP deska RH rovnou hranu. Jsou vyrobeny z dřevěných třísek běžné velikosti a velmi kvalitního pojiva. Navíc lze tyto panely řezat, vrtat i frézovat stejně snadno jako masivní dřevo.

Zajímají vás ceny multifunkčních panelů?

Přesné ceny výše uvedených MFP desek najdete v ceníku. Další zajímavé informace na vás čekají v sekci návody. Můžete nás kontaktovat s případnými dotazy.

TIP: Více o OSB deskách najdete na samostatných stránkách www.osb-desky-levne.cz.


Přejít do eshopu 

Slevová akce

MFP desky levně!

Na MFP desky poskytujeme v našem internetovém hobbymarketu Baushop.cz slevy přes 20%.

více informací

Aktuálně

„Aby se pokládka stala dětskou hrou.“ – odborníci radí čemu se vyvarovat a čím si práci ulehčit.

více